Błąd Sokoła dał wygraną

FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ - SOKÓŁ WIELKA LIPA 1:0 (1:0)
BRAMKA: Łukasz Kucyniak 23

Podopieczni Marcina Dymkowskiego nadal są niepokonani w lidze, tym razem wygrali z Sokołem Wielka Lipa, po golu Łukasza Kucyniaka. Bramka padła po tym jak Łukasz Kucyniak przejął piłkę spod nóg Mateusza Chodorskiego, któy chwile wcześniej potknął się na murawie. Już za tydzień Wielkie Derby powiatu oławskiego z drużyną Sokoła Marcinkowice. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 8 października, o godzinie 11:00, na boisku w Marcinkowicach.

Początkowo gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. W 16 minucie Łukasz Deneka dośrodkował z lewego skrzydła na 16 metr do Karola Wojtyły, który uderzył ponad bramkę Gąsiorowskiego. Potem Marcin Pruchnicki potknął się przy zagraniu na 25 metrze przed własną bramką, wykorzystał to Łukasz Kucyniak, który przejął piłkę i strzałem z 15 metrów trafił do siatki. W kolejnej sytuacji Kucyniak przerzucił do Mieczysława Przytuły, który spod linii końcowej dośrodkował na pole karne, ale obrońcy Sokoła wybili piłkę. W 41 minucie strzelił z 16 metrów Filip Bienkiewicz, ale zbyt wysoko. Pod koniec pierwszej połowy Maciej Salak przestrzelił z 20 metrów, a podobnie uderzył z rzutu wolnego Karol Wojtyło, zawodnik Sokoła.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie - obie drużyny miały trudności ze stwarzaniem sytuacji podbramkowych. W 51 minucie lewym skrzydłem popędził Salak i z ostrego kąta uderzył na bramkę, jednak Patryk Janiczak wybił piłkę na róg. Potem Igor Wargin zagrał z prawego skrzydła do Michała Wróbla w obrębie "szesnastki", który uderzył mocno, ale trafił w zewnętrzną stronę siatki. W kolejnej akcji, po zamieszaniu podbramkowym, ten sam zawodnik główkował z bliskiej odległości, ale trafił w interweniującego Janiczaka. Kwadrans przed końcem spotkania huknął z 20 metrów Paweł Synowiec, ale piłka poszybowała wysoko nad bramką. Do końca gry już nie było akcji, godnych uwagi. Sędzia zakończył ten mecz, a konto Foto-Higieny w ligowej tabeli wzrosło o kolejne 3 punkty.