Gramy w barażu!

NYSA KŁODZKO - FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ 1:3 (1:2)
BRAMKI: Oleksii Fatianov 28 - Miłosz Kubacki 9, Dominik Wejerowski 10, 89 (k)

Podopieczni Marcina Dymkowskiego po bardzo emocjonującym ostatnim spotkaniu sezonu IV ligi dolnośląskiej wschodniej wygrali z Nysą Kłodzko i przystąpią do barażu o III ligę. Na początku spotkania Miłosz Kubacki przepięknym uderzeniem zza pola karnego otworzył wynik spotkania, minutę później podwyższył Dominik Wejerowski, który pod koniec spotkania z rzutu karnego ustalił wynik spotkania. W sobotę 16 czerwca zagramy w Gaci, pierwsze spotkanie barażowe o III ligę z drużyną Apisu Jędrzychowice, która "rzutem na taśmę" wywalczyła mistrzostwo IV ligi dolnośląskiej zachodniej. Początek o godzinie 17:00.

W 7 minucie Iegor Tarnov dośrodkował z rzutu rożnego na 7 metr, gdzie głową uderzył Dominik Wejerowski, ale prosto w interweniującego Patryka Rosiaka. Dwie minuty później na prawej stronie boiska Mieczysław Przytuła przejmuje piłkę od rywala i podaje do Miłosza Kubackiego, który silnym strzałem pod poprzeczkę z 25 metrów daje prowadzenie Foto-Higienie. Minutę później do wybitej z linii pola karnego rywala piłki najszybciej dociera Kamil Dołgan , który natychmiast podaje w stronę pola karnego, gdzie Kubacki podeszwą buta przedłuża podanie do Wejerowskiego, który strzałem po ziemi przy słupku z 16 metrów podwyższa na 2:0. Dziesięć minut później Łukasz Kucyniak z prawego skrzydła podał na 16 metr do niepilnowanego Kubackiego, który uderzył piłkę po ziemi tuż obok słupka bramki Nysy. W 28 minucie Tomasz Pierzchalski podał głową do Adama Bońkowkiego, który będąc 25 metrów przed bramką, zagrał w uliczkę do Oleksiieja Fatianova, który w sytuacji sam na sam uderzył do bramki pod interweniującym Marcinem Gąsiorowskim. Trzy minuty później zza pola karnego uderzył Tarnov, ale górą był kłodzki golkiper. W następnej akcji Bońkowski zacentrował z rzutu wolnego w pole karne, gdzie Pierzchalski głową z 8 metrów uderzył nad bramką. W 38 minucie Fatianov z lewego skrzydła zagrał na 12 metr do niepilnowanego Jacka Cebulskiego, który uderzył znacznie nad bramką Gąsiorowskiego.

Po zmianie stron mecz wyrównał się. W 50 minucie Andrzej Marks uderzył z 20 metrów, ale nad bramką gości. W odpowiedzi Tarnov uderzył z 25 metrów piłkę sparował przed siebie Rosiak, ale trafił po drodze Wejerowskiego piłka zmierzała do bramki, ale kłodzki bramkarz zdołał złapać piłkę. Chwilę później z ostrego kąta uderzył Grzegorz Dereń, ale obok bramki Foto-Higieny. W 73 minucie Wejerowski z prawego skrzydła dośrodkował na 6 metr do niepilnowanego Michała Gałszewskiego, który nie zdołał opanować piłki. Pięć minut później zza pola karnego huknął Gałaszewski, ale piłka po rykoszecie wyszła na róg. W kolejnej akcji Łukasz Orzechowski przeprowadził rajd lewym skrzydłem, następnie podał w pole karne, gdzie wybijający defensor Nysy, trafił piłkę swojego kolegę, piłka zmierzała w stronę bramki, ale w ostatnim momencie obrońca gospodarzy zdołał wybić piłkę na rzut rożny. Dwie minuty później strzał Gałaszewskiego z 16 metrów pewnie borni Rosiak. W odpowiedzi świetną interwencją po strzale Fatianova z 20 metrów popisał się Gąsiorowski, który miał utrudnione zadanie, bo futbolówka kozłowała przed naszym golkiperem. W 88 minucie w środkowej strefie boiska piłkę przejął Gałaszewski i popędził w stronę bramki rywali, następnie wypuścił piłkę przed siebie i wyprzedził obrońcę Nysy, został jednak na linii pola karnego nieprzepisowo zatrzymany przed niego i sędzia wskazał na 11 metr, do piłki podszedł Wejerowski i pewnym strzałem przy słupku ustalił wynik spotkania i przypieczętował baraż dla Foto-Higieny. Cała sytuacja wzbudziła kontrowersję wśród miejscowych, którzy domagali się rzutu wolnego.

NYSA KŁODZKO: 12. Patryk Rosiak - 15. Bartosz Mróz , 22. Wojciech Rzeczycki, 3. Mateusz Adamczyk, 4. Andrzej Marks - 21. Tomasz Pierzchalski (67' 18. Kamil Dymek), 9. Jacek Cebulski - 5. Michał Wojtal, 10. Adam Bońkowski , 8. Oleksii Fatianov   - 20. Grzegorz Dereń (61' 16. Sule Ayinla)

FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ: 27. Marcin Gąsiorowski - 7. Mieczysław Przytuła, 4. Kamil Dołgan, 10. Michał Grochowski, 8. Łukasz Orzechowski - 14. Krzysztof Cieśla (90' 17. Krystian Kozina), 16. Miłosz Kubacki  (86' 5. Piotr Józefkiewicz) - 6. Łukasz Kucyniak  (85' 13. Marcin Musiał), 15. Dominik Wejerowski  (90' 2. Damian Świnionoga), 18. Janusz Gancarczyk (68' 22. Michał Gałaszewski) - 9. Iegor Tarnov (65' 11. Igor Wargin)

ŻÓŁTE KARTKI: Bartosz Mróz (45, faul), Oleksii Fatianov (71, próba wymuszenia rzutu karnego), Miłosz Kubacki (82, faul)

CZERWONA KARTKA: Tomasz Pierzchalski (90+, krytyka orzeczeń sędziego - będąc poza boiskiem)

SĘDZIA GŁÓWNY: Waldemar Socha (OZPN Jelenia Góra)
SĘDZIOWIE LINIOWI: Piotr Bajer oraz Wojciech Młocek (OZPN Jelenia Góra)

WIDZÓW: ok. 200