Lekcja gry od rezerw Śląska

ŚLĄSK II WROCŁAW - FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ 2:1 (1:0)
BRAMKI: ? 11, ? 58 - Dominik Wejerowski 51

Podopieczni Marcina Dymkowskiego w ostatnim sparingu przed rundą wiosenną Saltex IV ligi dolnośląskiej wschodniej przegrali na wrocławskim kompleksie boisk AWF-u z drużyną rezerwy Śląska Wrocław. Jedyną bramkę dla nasz zdobył Dominik Wejerowski. Za tydzień 11 marca, o godzinie 14:00, na boisku w Gaci zagramy zaległy mecz ligowy z jesieni z ekipą Victorii Świebodzice. Zapraszamy już dziś na ten pojedynek!

Mecz ten odbył się w niedzielne przedpołudnie na kompleksie boisk należących do wrocławskiego AWF-u, przy ulicy Mickiewicza. W 11 minucie zespół rezerw Śląska egzekwował rzut wolny na 25 metrze, zrobił to szybko, a piłka po odbiciu od defensorów Foto-Higieny trafiła pod nogi napastnika rywali, a ten w dogodnej sytuacji umieścił piłkę w bramce obok bezradnego Marcina Gąsiorowskiego. Sześć minut później Dominik Wejerowski uderzył z 12 metrów, ale górą był Lubos Kamenar, który ma za sobą kilka występów w pierwszej drużynie Śląska. Chwilę później w pole karne dośrodkował Michał Grochowski, prosto na głowę Michała Wróbla, ale "futbolówkę" znów złapał Kamenar. W 28 minucie Łukasz Kucyniak z prawego skrzydła zagrał na 15 metr do Wejerowskiego, który uderzył po ziemi, ale tuż obok słupka bramki przeciwników. Pod koniec pierwszej częsci gry Gąsiorowski obronił strzał zawodnika Śląska z 15 metrów.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy Grzegorz Dorobek podał na prawe skrzydło do wbiegającego Igora Wargina, ten zobaczył na 6 metrze niepilnowanego Wejerowskiego zagrał w jego stronę, a po chwili popularny "Wejer" wyrównał stan meczu. Chwilę później składną akcję przeprowadzili zawodnicy rezerw Śląska i po chwili było 2:1, po strzale z 12 metrów obok bezradnego Marcin a Mazura. W 25 minucie Wejerowski uderzył silnie z 17 metrów, ale minimalnie obok poza słupek. Po niecałej minucie Paweł Synowiec wywalczył piłkę przed polem karnym rywali i wpadł w pole karne, następnie z linii końcowej zagrał na 13 metr do Wejerowskiego, który skierował piłkę tuż obok słupka bramki Kamenara. Pod koniec meczu zespół Śląska egzekwował rzut wolny, po którym jeden z zawodników rywali uderzył piłkę głową z 7 metrów, ale kapitalną interwencją popisał się Mazur.

*

Foto-Higiena w I połowie: Gąsiorowski - Strójwąs, Kalinowski, Sudoł, Orzechowski - Grochowski, Dorobek - Kucyniak, Wejerowski, Salak - Wróbel

Foto-Higiena w II połowie: Mazur - Krzyśków, Pożarycki, Sudoł (68 Kalinowski), Stawowy - Kątny, Dorobek (68 Grochowski) - Wargin, Wejerowski (68 Kucyniak), Synowiec - Musiał