Następne zwycięstwo w sparingu

FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ - AGROPLON GŁUSZYNA 3:1 (2:0)
BRAMKI: Dominik Wejerowski 2, Maciej Salak 27, 78 - ? 75

Po niespodziewanej zeszłotygodniowej porażce w sparingu z Małąpanwią Ozimek, w sobotę zespół Foto-Higieny podjął kolejną drużynę z opolskiej IV ligi - tym razem padło na Agroplon Głuszyna. Następny sapring Foto-Hgiiena rozegra w sobotę 25 lutego z Orlą Wąsosz, ale zarówno miejsce jak i godzina spotkania nie są jeszcze ustalone!

Spotkanie rozegrane zostało na sztucznej murawie oleśnickiego stadionu, na którym na co dzień gra Tamtejsza Pogoń. Już w 2 minucie Łukasz Kucyniak popędził prawym skrzydłem, a następnie zagrał na 3 metr, gdzie Dominik Wejerowski mocnym strzałem po ziemi umieścił piłkę w siatce obok bezradnego golkipera Agroplonu. Dwadzieścia pięć minut później Wejerowski zagrywa daleką przekątną piłkę z prawej strony na lewą, gdzie Maciej Salak przyjął ją i mocnym uderzeniem z narożnika pola karnego podwyższył prowadzenie swojej drużyny. Kilka minut później Grzegorz Dorobek zagrywa za obronę do Salaka, który z 5 metrów uderzył wprost w interweniującego bramkarza rywali. W 41 minucie Salak po podaniu od Wejerowskiego w dogodnej sytuacji "sam na sam" z bramkarzem skierował piłkę obok bramki. Pod koniec pierwszej połowy strzał Michała Wróbla zza pola karnego pewnie obronił golkiper z Głuszyny.

Od początku drugiej części spotkania to drużyna z oławskiej gminy prowadziła grę, w 51 minucie Salak z prawego skrzydła dośrodkował w pole karne, gdzie Wejerowskiego uprzedził obrońca Agroplonu, ale piłka trafiła na 15 metr do Michała Grochowskiego, który uderzył w słupek bramki rywali, a dobitka Wejerowskiego poszybowała wysoko nad bramką. W kolejnej akcji Igor Wargin przejął piłkę od rywala i popędził na bramkę, następnie będą w dogodnej sytuacji strzał Wargina został zatrzymany. Kwadrans później zawodnik Agroplonu zaliczył "strzał życia" z 25 metrów prosto "w okienko" bramki Marcina Mazura odbijając się po drodze od słupka. W 78 minucie Łukasz Orzechowski silnie uderzył z 25 metrów pod poprzeczkę bramki rywali,a kapitalanie interweniujący bramkarz rywali odbił piłkę na róg, do piłki podszedł Wejerowski i zacentrował w pole karne, gdzie stoperzy Agroplonu wybili piłkę na 16 metr, gdzie nadbiegający Salak, silnym strzałem po ziemi ustalił wynik spotkania.

Foto-Higiena w I połowie: Gąsiorowski - Strójwąs, Krzyśków, Pożarycki, Orzechowski - Dorobek, Kątny - Kucyniak, Wejerowski, Salak - Wróbel

Foto-Higiena w II połowie: Mazur - Stawowy, Krzyśków, Pożarycki, Orzechowski - Kątny, Grochowski - Salak, Wejerowski, Wargin - Musiał