Pewne zwycięstwo nad Śląskiem

FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ - ŚLĄSK II WROCŁAW 3:0 (1:0)
BRAMKI: Mieczysław Przytuła 42, Dominik Wejerowski 50, 55

Podopieczni Marcina Dymkowskiego pewnie pokonali ligowego rywala - Śląsk II Wrocław w meczu sparingowym przed sezonem. Dwie bramki dla naszej drużyny zdobył Dominik Wejerowski, a jedną dołożył Mieczysław Przytuła. Ostatni mecz sparingowy rozegramy w środę 9 sierpnia, z LZS Piotrówką, która gra na co dzień w opolskiej klasie okręgowej. Początek meczu o godzinie 18:00, na boisku w Gaju Oławskim.

Spotkanie odbywało się przy pełnym słońcu, które dawało się we znaki zawodnikom. W 18 minucie, po składnej akcji Śląska, napastnik trafił z ostrego kata w słupek bramki, strzeżonej przez Marcina Gąsiorowskiego. Kilka minut później wrocławianie wyprowadzili ze środka boiska następną akcję, ale ich zawodnik przegrał pojedynek z bramkarzem gacian. Z kolei uderzył z dystansu Maciej Pałaszewski, ale Gąsiorowski wybił piłkę na rzut rożny. W odpowiedzi Łukasz Kucyniak przerzucił z prawego skrzydła na pole karne, do Jegora Tarnowa, ale golkiper Śląska sparował na róg. W 42 minucie defensywa przyjezdnych popełniła błąd, piłkę przejął Mieczysław Przytuła, strzelił z 15 metrów i było 1:0 dla Foto-Higieny.

W drugiej połowie gacka drużyna była groźniejsza. Po pięciu minutach wpisał się na listę strzelców Dominik Wejerowski. W 52 minucie ten sam zawodnik egzekwował rzut wolny z 25 metrów, ale piłka przeleciała nad poprzeczką bramki rywali. Chwilę później Kucyniak posłał futbolówkę z prawego skrzydła na drugą stronę, do Łukasza Orzechowskiego. Ten ofiarnie walczył z rywalami i podał do Wejerowskiego, który technicznym strzałem z narożnika pola karnego zaskoczył bramkarza Śląska i było 3:0. Potem wchodzili do gry zawodnicy rezerwowi, co odbiło się na poziomie spotkania. Już do końca żadna drużyna nie stworzyła groźnej sytuacji pod bramką rywali.

Foto-Higiena: Gąsiorowski - Strójwąs, P Przytuła, Krzyśków, Mazur - M Przytuła, Cieśla - Kucyniak, Wejerowski, Orzechowski - Tarnov. Grali również: Wargin, Bomba, Grochowski oraz Musiał