Pewne zwycięstwo z Pogonią

FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ - POGOŃ OLEŚNICA 3:0 (1:0)
BRAMKI: Maciej Salak 15, 86, Igor Wargin 90

Podopieczni Marcina Dymkowskiego pokonali pewnie ligowego rywala - Pogoń Oleśnica. Dwie bramki zdobył Maciej Salak, a trzecią bramkę dorzucił testowany - Igor Wargin. Następny sparing rozegrany zostanie w środę 3 sierpnia z kolejną drużyną z naszej ligi - Wiwą Goszcz. Jednak miejsce oraz godzina spotkania nie są jeszcze znane.

Mecz rozgrywano w Oławie, na jednej z bocznym płyt stadionu OCKF. Mimo popołudniowej pory, piłkarzom mocno dawało się we znaki promienie słoneczne, które znacznie podnosiły temperaturę.

W pierwszej połowie zagrała jedenastka, która powinna być pierwszym wyborem trenera Marcina Dymkowskiego, podczas nowego sezonu, a obie drużyny stworzyły zacięte widowisko. Po kwadransie gry gacianie wyszli na prowadzenie. Dominik Wejerowski huknął na bramkę z 20 metrów, piłkę odbił bramkarz Pogoni do której najszybciej dobiegł Maciej Salak i silnym uderzeniem pod poprzeczkę otworzył wynik spotkania. Kilka minut później po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego, najwyżej wyskoczył do niej Grzegorz Dorobek, ale piłka przeszła nad bramką gości. Do końca pierwszej połowy obie drużyny nie potrafiły stowrzyć groźnych akcji i przebić szczelnych obron rywali.

W 56 minucie testowany - Piotr Godzwon popędził lewym skrzydłem, następnie odegrał na 20 metr do Piotra Stawowego, którego mocny strzał zdołał obronił golkipier Pogoni. Kilka minut później Godzwon uderzył zza poal karnego, jednak znacznie nad bramką. W 86 minucie Paweł Synowiec zagrał między obrońców do Maciej Salaka, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem uderzył lobem i podwyższył wynik na 2:0. Chwilę później podobnym podaniem popisał się Konrad Kątny, który obsłużył nim testowanego - Igora Wargina, ten minął bramkarz i ustalił wynik spotkania, uderzeniem do pustej bramki. Pod koniec spotkania Paweł Przytuła zagrał do Godzwona, którego silny strzał z 20 metrów zdołał odbić bramkarz oleśnickiej drużyny.

Foto-Higiena (I połowa):Gąsiorowski - Strójwąs, Krzyśków, Pożarycki, M Przytuła - Kątny, Dorobek - Salak, Wejerowski,

Kucyniak - Wróbel

Foto-Higiena (II połowa):Mazur - Strójwąs, Krzyśków (60 P Przytuła), Pożarycki, Stawowy - Kątny (72 Krzyśków), Dorobek (70 Salak) - Wargin, Wejerowski (66 Synowiec), Wróbel (64 Musiał (70 Strójwąs))- Godzwon

Foto.: Krzysztof A. Trybulski "Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie"