Pierwszy sparing na minus

AGROPLON GŁUSZYNA - FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ 2:1 (1:0)
BRAMKI: ? 11, 88 - Miłosz Kubacki 58

Zespół Marcina Dymkowskiego przegrał w pierwszym spotkaniu sparingowym przygotowującym do nowego sezonu w III lidze. Jedyną bramkę dla naszej drużyny zdobył Miłosz Kubacki. Następne dwa sparingi Foto-Higiena rozegra w sobotę 21 lipca, najpierw o 10:30 w Gaju Oławskim zmierzy się z GKS-em Kobierzyce, a następnie o 14:00 w Dzierżoniowie podejmie miejscową Lechię.

Początkowo pierwszy sparing Foto-Higiena mała rozegrał z beniaminkiem wrocławskiej klasy okręgowej - MGKS Moto-Jelcz Oława, ale z uwagi na późne rozpoczęcie przygotowań nie zdołaliby zapewnić kadry do rozegrania tego sparingu, więc odwołano ten pojedynek, a trener Foto-Higieny - Marcin Dymkowski "na szybko" ustalił grę towarzyską z Agroplonem na bocznym boisku w Kluczborku, przy ulicy Sportowej 7. W zespole Foto-Higieny testowanych jest dość duża ilość graczy w szczególności młodzieżowców, którzy w III lidze muszą w ilości dwóch rozpocząć spotkanie od pierwszej minuty do końca meczu. Wszyscy testowani piłkarze na razie są anonimowi, wstępna kadra zespołu ma być znana po najbliższym sparingu 21 lipca. W drużynie Foto-Higieny nie zagrają: Łukasz Kucyniak, który po 11 latach gry w drużynie z Gaci podziękował za grę prezesom drużyny, drugim nieobecnym będzie - Mieczysław Przytuła, który zdecydował się kontynuować karierę w innej drużynie (na razie nie wiadomo gdzie) oraz Damian Świnionoga i Gracjan Błaszczyk, którzy zaliczyli krótki epizod w gackiej drużynie.

W pierwszej połowie trener Dymkowski pomieszał skład z poprzedniego sezonu z zawodnikami testowanymi. W 11 minucie błąd w obronie naszej drużyny wykorzystał zawodnik Agroplonu, który popędził w stronę bramki i w sytuacji "sam na sam" z Marcinem Gąsiorowskim umieścił piłkę w siatce. Dwadzieścia minut później Janusz Gancarczyk znalazł się przy linii końcowej pola karnego i z ostrego kąta uderzył nad bramką rywali.

W drugiej połowie wystąpiło 5 zawodników znanych już w szeregach Foto-Higieny oraz sześciu testowanych. W 52 minucie strzał zza pola karnego Miłosza Kubackiego z problemami do boku odbił golkiper Agroplonu. Sześć minut później Marcin Mazur z lewego skrzydła dośrodkował w pole karne, gdzie zawodnik testowany nie trafił w piłkę, ale akcję zamykał Kubacki, który przyjął piłkę i strzał z 11 metrów po dłuższym słupku wyrównał stan meczu. W 81 minucie Piotr Józefkiewicz dośrodkował z lewej strony w pole karne, gdzie strzał Iegora Tarnova z 3 metrów fenomenalnie na róg wybił bramkarz przeciwników. Dwie minuty przed końcem spotkania dośrodkowanie z prawego skrzydła w pole karne na krótszy słupek, a tam najwyżej do piłki wyskoczył zawodnik Agroplonu i uderzeniem głową ustalił wynik meczu.

FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ: (I połowa) Marcin Gąsiorowski - Kamil Dołgan, Michał Grochowski, Igor Wargin, Dominik Wejerowski, Michał Gałaszewski, Janusz Gancarczyk oraz 4 zawodników testowanych.
(II połowa) Piotr Józefkiewicz, Marcin Mazur, Krzysztof Cieśla, Miłosz Kubacki, Iegor Tarnov oraz 6 zawodników testowanych.