Porażka rezerw w Pucharze

BŁĘKITNI SIEDLCE - FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ 4:0 (1:0)
BRAMKI: Andrzej Polewczak, Mateusz Brudnicki, Damian Dewerenda, Łukasz Romaniak

W spotkaniu pucharowym wystąpiła drużyna rezerw Foto-Higieny, któa otrzymała bolesną lekcję grę w piłkę od ligowego rywala. Następny mecz pierwsza drużyna rozegra w sobotę 2 września, o godzinie 17:00. Podejmiemy na własnym obiekcie lidera - Sokół Marcinkowice.

W 10 minucie Piotr Walczak z lewego skrzydła dośrodkował w pole karne, gdzie piłkę na 13 metrze przyjął Łukasz Muszyński , ale jego strzał obronił Sebastian Stach. Dwie minuty później Andrzej Polewczak dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne, gdzie głową w słupek piłkę skierował Bartłomiej Modliborski. W kolejnej akcji Piotr Walczak zagrał na prawą stronę do Adama Frasza, którego strzał został zablokowany przez defensywę,. W 26 minucie z prawej strony boiska na strzał zdecydował się Bartłomiej Wiśniewski, ale piłkę obronił Sebastian Stach. Minutę później Muszyński został sfaulowany w polu karnym rywali, a rzut karny wykonywał Piotr Walczak, ale świetnie obronił Stach. W odpowiedzi Polewczak uderzył z 16 metrów, ale obok bramki. W 36 minucie Foto-Higiena straciła piłkę na środku boiska, a na strzał z ponad 30 metrów zdecydował się Polewczak, który zauważył wysuniętego Piotra Wojciechowskiego, a piłka po chwili zatrzepotała w bramce.

Po zmianie stron Błękitni zagrali odważniej. W 50 minucie strzał Adama Frasza z 16 metrów obronił bramkarz. W odpowiedzi Błękitni wywalczyli rzut karny, którego nie wykorzystali, bo uderzenie Polewczaka, obronił Piotr Wojciechowski. Chwilę później Frasz zagrał na 12 metr do Muszyńskiego, którego strzał świetnie obronił Stach. W następnej sytuacji sam na sam z Wojciechowskim na listę strzelców wpisał się Mateusz Brudnicki. Sześć minut później Brudnicki dośrodkował z rzutu wolnego na 5 metr, gdzie piłkę głową do bramki skierował Damian Dewerenda, były zawodnik rezerw Foto-Higieny. Pod koniec spotkania przysłowiowy "gwóźdź" do trumny wbił Łukasz Romaniak i to Błękitni zagrają w kolejnej rundzie Pucharu Polski

Błękitni: Stach - Suchojad, Modliborski, Smoliński (80 Mazur), Ł.Romaniak (80 Zegar) - Brudnicki (72 Jabłonowski), Polewczak, A.Romaniak, Książek - Borowski, Dewerenda (72 Berezowski)

Foto-Higiena: P.Wojciechowski - Łuczkiewicz (46 Klimkiewicz), Popiołek, Markowicz, Wiśniewski - Frasz (75 Nazar), Hawryło, M.Wojciechowski (75 Styczyński), Albert - Muszyński, Walczak

Żółte kartki: Michał Borowski (w 37 min.), Piotr Walczak (52), Bartłomiej Wiśniewski (70), Łukasz Jabłonowski (75), Konrad Klimkiewicz (80) - wszyscy za faule,

Sędziowali: arbiter główny Jakub Krej z Wrocławia oraz asystenci - Krzysztof Kaczmarek oraz Agnieszka Turkowyd (DZPN Wrocław).