Udany rewanż za jesień

FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ - POLONIA TRZEBNICA 4:0 (1:0)
BRAMKI: Iegor Tarnov 41, Dominik Wejerowski 82, 84, 88

Podopieczni Marcina Dymkowskiego pewnie pokonali zespół Polonii Trzebnica, z którym na rozpoczęcie sezonu jesienią przegrali. Wynik nie odzwierciedla widowiska, bo był to bardzo wyrównany mecz. W pierwszej połowie bramkę dla naszej drużyny strzałem z rzutu wolnego zdobył Iegor Tarnov, a po zmianie stron świeżo wprowadzony Dominik Wejerowski pod koniec spotkania w sześć minut ustrzelił hat-tricka i przypieczętował pewne zwycięstwo. Następny mecz ligowy zagramy w Wielką Sobotę 31 marca, na własnym obiekcie podejmiemy Sokół Wielka Lipa. Początek spotkania o godzinie 12:00.

W zespole gospodarzy z uwagi na drobne urazy na ławce zasiedli Krzysztof Cieśla oraz Dominik Wejerowski, zaś w drużynie rywali na bramce nie zobaczyliśmy doświadczonego Karola Buchli, który trzy dni wcześniej w spotkaniu z Nysą Kłodzką obejrzał czwartą żółtą kartkę i musiał pauzować w spotkaniu z naszą drużyną. W 3 minucie Krzysztof Ostrowski uderzył z rzutu wolnego na 25 metrze na bramkę, ale fenomenalną interwencją popisał się Marcin Gąsiorowski. Dwanaście minut później Janusz Gancarczyk wywalczył na lewym skrzydle piłkę i zagrał do wychodzącego za obronę Igora Wargina, który z ostrego kąta trafieniem od słupka umieścił piłkę w siatce, sędzia jednak bramki nie uznał, ponieważ Wargin był na pozycji spalonej. W kolejnej akcji Gancarczyk przeprowadził indywidualną akcję, którą zakończył strzałem, ale ten zablokował obrońca, a piłkę z 15 metrów dobijał Wargin, ale wysoko nad bramką. W 37 minucie Łukasz Kucyniak uderzył zza pola karnego, ale dobrą interwencją popisał się Marek Pająk. Cztery minuty później 20 metrów od bramki sfaulowany został Łukasz Kucyniak, do wykonania rzutu wolnego podszedł Tarnov, a jego uderzenie nad murem zatrzepotało w bramce obok bezradnie interweniującego Pająka. W ostatniej akcji pierwszej połowy Michał Gałaszewski z 25 metrów znacznie chybił celu.

Początek drugiej połowy toczył się głównie w środku boiska i żadna z drużyn nie zagroziła bramkom. W 58 minucie zza pola karnego uderzył Wargin, ale prosto w broniącego Pająka. Kwadrans przed końcem spotkania do piłki ustawionej na 25 metrze od bramki podszedł Ostrowski i Krystian Jajko, a uderzenie tego drugiego przy dalszym słupku kapitalnie wybronił Gąsiorowski. Cztery minuty później z dystansu uderzył Ostrowski, ale ponownie górą był Gąsiorowski. W 82 minucie złe podanie na środku boiska z lewej strony przejął Gałaszewski i popędził w stronę bramki, na 12 metrze podał po przekątnej do wychodzącego Dominika Wejerowskiego, który z 5 metrów umieścił piłkę do pustej bramki. Dwie minuty później Wargin popedził prawym skrzydłem i z linii końcowej boiska zagrał na 11 metr do niepilnowanego Wejerowskiego, którego uderzenie po odbiciu się od interweniującego Pająka wtoczyło się do bramki. W 88 minucie wbiegającego w pole karne Gancarczyka sfaulował Marcin Waliszczak i sędzia wskazał na 11 metr, do piłki podszedł Dominik Wejerowski i pewnym strzałem ustrzelił hat-tricka i ustalił wynik spotkania.