Wygrana w ważnym sparingu

LECHIA DZIERŻONIÓW - FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ 2:3 (2:0)
BRAMKI: Damian Niedojad 37 (k), 42 - Łukasz Orcechowski 52, Dominik Wejerowski 70, Iegor Tarnov 71

Po zwycięstwie w pierwszym sparingu z ekipą Orkana Szczedrzykowice, zespół Marcina Dymkowskiego podjął w drugim sparingu III-ligową - Lechię Dzierżoniów. W następnym sparingu w sobotę 5 sierpnia, podejmiemy ligowego rywala - Śląsk II Wrocław.

Drużyna Foto-Higieny do Dzierżoniowa udała się w 13-osobowym składzie, a wielu zawodników z różnych powodów nie pojawiło się na tym spotkaniu. W 16 minucie Lechia zaatakowała prawym skrzydłem, gdzie zawodnik dośrodkował na 6 metr, gdzie uderzenie rywala głową obronił Paweł Wolfinger. W 34 minucie nasz zespół, a dokładniej Dominik Wejerowski egzekwował rzut wolny, po którym bramkarz Lechii sparował piłkę na róg. W kolejnej sytuacji Łukasz Orzechowski dorzucił piłkę z lewego skrzydła w pole karne, gdzie Iegor Tarnov głową skierował piłkę poza słupek. Dwie minuty później Marcin Mazur faulował rywala w polu karnym, sędzia odgwizdał rzut karny, który na bramkę zamienił Damian Niedojad. W 42 minucie Niedojad po raz drugi wpisał się na listę strzelców, wykorzystał on dośrodkowanie z prawej strony i głową skierował piłkę do siatki.

Po zmianie stron mecz wyglądał całkowicie inaczej, Foto-Higiena atakowała, a Lechia kontrowała. Chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy na strzał zza pola karnego zdecydował się Iegor Tarnov, ale piłka została zatrzymana przez bramkarza Lechii.W 52 minucie Wejerowski dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, a najwyżej do niej wyskoczył Orzechowski, który głową skierował piłkę do bramki. W kolejnej akcji, Łukasz Kucyniak z lewego skrzydła podał do Igora Wargina, ten z ostrego kąta uderzył w słupek, piłka trafiła pod nogi Wejerowskiego, któy umieścił piłkę do pustej bramki. Kilkanaście sekund później płaskim uderzeniem przy słupku z 20 metrów Tarnov zaskoczył bramkarza Lechii i wyprowadził Foto-Higienę na prowadzenie. Kwadrans przed końcem spotkania golkiper Lechii źle wyprowadził piłkę, któa trafiłą pod nogi Weejrowskiego, ale jego strzał z 12 metrów obronił bramkarz, czym zreflektował się za popełniony błąd. W drugiej połowie w zespole Marcina Dymkowskiego wystąpił Krzysztof Cieśla - zawodnik rezerw Śląska Wrocław.

*

Foto-Higiena w I połowie: Wolfinger - Strójwąs, P Przytuła, Krzyśków, Mazur - M Przytuła, Wejerowski - Kucyniak, Tarnov, Orzechowski - Wargin.

Foto-Higiena w II połowie: Wolfinger - Strójwąs, P Przytuła, Krzyśków, Mazur - M Przytuła, Cieśla - Kucyniak, Wejerowski, Orzechowski - Tarnov.