Zwycięstwo z okazałą bramką

BIELAWIANKA BIELAWA - FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ 0:2 (0:2)
BRAMKI: Michał Wróbel 5, Paweł Synowiec 36

Podopieczni Marcina Dymkowskiego wygrali kolejny mecz z rzędu i piastują fotel lidera z kompletem punktów. Już w piątej minucie Michał Wróbel umieścił piłkę w bramce, a pod koniec pierwszej połowy pięknym uderzeniem bez przyjęcia z 8 metrów Paweł Synowiec umieścił piłkę w "okienku" bramki gospodarzy. Następny mecz ligowy za tydzień 5 listopada, w Oławie, podejmiemy Bystrzycę Kąty Wrocławskie. Początek spotkania o godzinie 14:00.

Już w 5 minucie Grzegorz Dorobek na środku boiska zagrywa do Dominika Wejerowskiego, któy spostrzegł wybiegającego za obronę Michała Wróbla i zagrał do niego tuż obok nóg Michała Łaskiego, "Miki" przyjął piłkę, minął wychodzącego z bramki Michała Skaskiewicza i uderzeniem do pustej bramki dał prowadzenie swojej drużynie. Chwilę później Wejerowski ponownie podał do Wróbla, którego uderzenie zza pola karnego tym razem obronił Skaskiewicz. W 12 minucie Wejerowski zdecydował się na indywidualną akcję, którą zakończył strzałem obok słupka. Kilkanaście minut później Piotr Stawowy popędził lewym skrzydłem, następnie zagrał silnie w pole karne, gdzie piłki nie zdołał sięgnąć Wróbel, ale nadbiegający Paweł Synowiec z 8 metrów uderzył silnie, a piłka wylądowała w "okienku" bramki Bielawianki. Dwie minuty później Mieczysław Przytuła dośrodkował piłkę na 7 metr do Wejerowskiego, który głową skierował piłkę prosto w interweniującego Skaskiewicza.

Po zmianie stron, w 50 minucie na prawym skrzydle Mateusz Kuriata egzekwował rzut wolny, dośrodkował piłkę w pole karne, gdzie nikt nie zdołał przeciąć jej, ale czekający do końca Marcin Gąsiorowski wypiąstkował piłkę zmierzającą do gackiej bramki. W 68 minucie Wejerowski spróbował uderzyć zza pola karnego, jednak piłka nie znalazła drogi do bramki. Kilka minut później za głupie zagranie Marcin Musiał obejrzał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Trzy minuty później Tomasz Piątkowski dośrodkował z prawego skrzydła w pole karne do Mariusza Żyłki, który uderzył głową z 7 metrów prosto w Gąsiorowskiego. W 87 minucie Wojciech Malka z prawej strony boiska zagrał w pole karne do Dawida Włodka, który głową z 10 metrów uderzył tuż obok słupka bramki Foto-Higieny. W doliczonym czasie gry w polu karnym rywali padł Maciej Salak, ale tak niefortunnie, że uderzył głową w kolano nadbiegającego rywala, co skończyło się wstrząśnieniem mózgu i będzie on musiał kilka dni odpoczywać od treningów oraz meczu.

BIELAWIANKA BIELAWA: 1. Michał Skaskiewicz - 16. Damian Chmielewski (69' 21. Mariusz Żyłka), 5. Adrian Morasz , 3. Michał Łaski  , 8. Wojciech Malka - 9. Tomasz Piątkowski, 10. Kamil Lechocki (78' 7. Dawid Włodek), 17. Mateusz Kuriata, 18. Daniel Chęciński, 14. Mateusz Chołuj - 11. Paweł Ochota

FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ: 27. Marcin Gąsiorowski - 7. Mieczysław Przytuła, 22. Radosław Krzyśków, 4. Dawid Pożarycki , 16. Piotr Stawowy - 5. Konrad Kątny, 14. Grzegorz Dorobek (70' 9. Maciej Salak) - 10. Paweł Synowiec  (56' 2. Marcin Musiał ), 15. Dominik Wejerowski (75' 17. Michał Grochowski), 8. Łukasz Orzechowski ( 56' 11. Igor Wargin) - 20. Michał Wróbel   (90' 18. Jakub Kalinowski)

ŻÓŁTE KARTKI: Michał Wróbel (25, niesportowe zachowanie), Paweł Ochota (54, faul, Adrian Morasz (57, krytyka orzeczeń sędziego), Marcin Musiał (68 i 75, faul) oraz Michał Łaski (78, faul).

CZERWONA KARTKA: Marcin Musiał (75, za dwie żółte kartki)

SĘDZIA GŁÓWNY: Grzegorz Rola (OZPN Wałbrzych)
SĘDZIOWIE LINIOWI: Dariusz Szott oaz Tomasz Szempruch (OZPN Wałbrzych)

WIDZÓW: ok. 100