Kamil Giel

Utworzono:

07.10.2020

RELACJA ZE STRONY POLONII:

Piłkarze Polonii Łaziska we wtorek popołudniu rozegrali na Pol-Arenie spotkanie półfinałowe Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Tychy z trzecioligowym Pniówkiem Pawłowice. Do finału awansowali piłkarze z Pawłowic, którzy prezentując bardzo dobry poziom gry na boisku, wygrali 4:1. Ambitnie walczący o honorowe trafienie łaziszczanie strzelili gola w 81 minucie, a golkipera Pniówka płaskim strzałem z 14 metrów pokonał Bartosz Just wykorzystując idealne dogranie od Błażeja Prochownika ze skrzydła. Wyżej notowani przeciwnicy mieli jeszcze kilka okazji do tego by podwyższyć wynik, ale Rafał Franke swoimi skutecznymi interwencjami uratował nasz zespół przed utratą kolejnych bramek.

Półfinał Pucharu Polski – Podokręg Tychy 2020/2021

6.10.2020

Polonia Łaziska – Pniówek Pawłowice 1:4 ( 0:2 )

bramka dla Polonii: Just – 81 min. ( asysta Prochownik )

bramki dla Pniówka:

Trąd – 12 min.

Bodziony – 31 min. ( karny )

Semeniuk – 72 min.

Caniboł – 83 min.

żółte kartki: Górecki, Załuski ( Polonia Łaziska )

Sędzia: Mateusz Konieczny ( Tychy )

Polonia Łaziska: Franke – Mazurek( 46 Linek ), Sommer( 46 Wolny ), Widuch( 46 Załuski ), Fabisiak( 62 Just ), Hewlik( 68 Prochownik ), Nowak, Górecki, Uniejewski, Badura

Trener: Marek Mazur

Pniówek Pawłowice: Zapała( 84 Baron ) - Pańkowski, Morcinek( 46 Łukasik ), Glenc, Bodziony, Semeniuk, Szkatuła( 46 Mazurkiewicz ), Trąd, Płowucha( 46 Pastuszak ), Zajączkowski, Hanzel( 46 Caniboł )

Trener: Grzegorz Łukasik

Widzów: 70

RELACJA ZE STRONY PNIÓWKA:

Dzięki pewnemu triumfowi w rywalizacji z Polonią Łaziska Górne, piłkarze Pniówka Pawłowice zagrają trzeci raz z rzędu w finale rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Tychy.

Półfinałowe spotkanie lepiej rozpoczęło się dla podopiecznych trenera Grzegorza Łukasika, którzy wyszli na prowadzenie w 11. minucie. Bramkarza gospodarzy pokonał Piotr Trąd. Jeszcze przed przerwą Pniówkowi udało się zdobyć drugiego gola. Dokładniej dokonał tego Krzysztof Bodziony, wykorzystując rzut karny. Na kolejne trafienie kibice musieli czekać aż do 71. minuty, a na listę strzelców wpisał się Bartosz Semeniuk. Dziesięć minut po tym honorowego gola zdobyli gospodarze. Patryka Zapałę pokonał Bartosz Just. Delikatnie podrażniony GKS szybko odpowiedział bramką Wojciecha Caniboła.

W finale rozgrywek pawłowiczanie zmierzą się ze zwycięzcą pary MKS II Lędziny – KP GKS II Tychy.

KS Polonia Łaziska Górne – GKS Pniówek 74 Pawłowice 1:4(0:2)
 11′  Trąd (0:1)
 32′  Bodziony (karny) (0:2)
 71′  Semeniuk (0:3)
 81′  Just (1:3)
 82′  Caniboł (1:4)

GKS: Zapała (82′ Baron) – Szkatuła (46′ Mazurkiewicz), Pańkowski, Płowucha (46′ Pastuszak), Zajączkowski – Glenc, Trąd, Bodziony, Morcinek (46′ Łukasik), Semeniuk – Hanzel (46′ Caniboł)