Karnin znów zdobyty

PIAST KARNIN - GORZÓW WIELKOPOLSKI - FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ 1:3 (0:1)
BRAMKI: Karol Gardzielewicz 74 - Marcin Mazur 43 (k), Łukasz Orzechowski 63, Marek Budny 73

Podopieczni Marcina Dymkowskiego po bardzo dobrym spotkaniu pokonali w dalekim Karninie, miejscowego Piasta. Bramki dla naszej drużyny zdobyli Marcin Mazur z rzutu karnego, Łukasz Orzechowski i Marek Budny, honorową bramkę dla gospodarzy zdobył Karol Gardzielewicz. W 26 minucie Michał Wróbel bardzo groźnie zderzył się z rywalem głowami i został odwieziony do szpitala, jednak po meczu okazało się że wyglądało to groźniej niż się skończyło. Następny mecz ligowy, za tydzień w sobotę 23 kwietnia, o godzin ie 13:00, w Gaci. Przeciwnikiem będzie Lechia Dzierżoniów

W zespole gospodarzy występuje brat reprezentanta Polski - Łukasza Fabiańskiego, Artur, który w przerwie zimowej wyjechał na wyspy na testy do drużyny, jednak nie udało mu się i wrócił po ojczyzny i dlatego mogliśmy go oglądać w spotkaniu z Foto-Higieną.

Już w 2 minucie na listę strzelców mógł wpisać się Michał Wróbel jednak piłka po jego strzale z narożnika pola karnego została obroniona przez wspominanego golkipera Piasta. Chwilę później z rzutu rożnego Dominik Wejerowski dośrodkował w pole karne, gdzie piłkę pod nogi na 10 metrze otrzymał Grzegorz Dorobek, ale niestety uderzył obok bramki. W kolejnych minutach piłkarze Foto-Higieny prowadzili grę, ale nie stworzyli żadnej dogodnej sytuacji. W 27 minucie groźnie głowami zderzyli się Michał Wróbel oraz Dawid Śliwiński, o ile piłkarz gospodarzy szybko się pozbierał, to w przypadku popularnego "Mikiego" było groźniej i potrzebna była interwencja karetki, która zabrała naszego zawodnika do szpitala. Po dziesięciominutowej przerwie Mateusz Konefał groźnie uderzył z 20 metrów, na szczęście jego strzał został zablokowany. W 43 minucie Łukasz Orzechowski z lewego skrzydła zagrał na 8 metr do marka Budnego, od którego piłka odbiła się i trafiła w ręke Dawida Kucharskiego, sędzia bez chwili zawahania pokazał na 11 metr. Do wykonywania rzutu karnego podszedł Marcin Mazur i pewnym strzałem dał prowadzenie swojej drużynie. W pierwszej z dzisięciu doliczonych minut Piotr Buda z prawej strony zacentrował w pole karne, gdzie piłke dostał Adam Zdrojewski, ale jego strzał dobrze obronił gacki golkiper. W ostatniej akcji pierwszej połowy Jakub Polanowski zza pola karnego uderzył na bramkę, ale górą Fabiański.

W 54 minucie marek Budny przeprowadził indywidualną akcję, po której uderzył z 7 metrów, a piłkę instynktownie na róg wybija karniński bramkarz. Chwilę później Wejerowski dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, na 8 metr, gdzie mający na plecach rywala Jakub Kalinowski uderzył nad bramką. Kilka minut później gospodarze egzekwowali rzut rożny, po którym poszła świetna kontra gości, Wejerowski przebiegł kilkanaście metrów po czym zagrał na lewą stronę do Orzechowskiego ten wbiegł w pole karne i z ostrego kąta w stronę dłuższego słupka, podwyższył prowadzenie Foto-Higieny. W kolejnej akcji Wejerowski huknął z 20 metrów, a Fabiański wybił piłkę na róg. W 73 minucie pojedynek główkowy z rywalem wygrał Norbert Pierzga odgrywając do Polanowskiego, który popędził lewym skrzydłem, następnie dośrodkował na 7 metr do Budnego, który przyjął piłką, minął dwóch rywali i uderzył na bramkę, piłka trafiła jeszcze po drodze w rękę Fabiańskiego, ale i tak wpadła do bramki. Po chwili gospodarze zdobyli bramkę kontaktową i jak się okazało również honrową. Adam Suchowera z prawej strony zagrał w pole karne przekątną piłkę do Karola Gardzielewicza, który wyprzedził Mieczysława Przytułę i strzałem po ziemi, po ręce Mazura umieścił piłkę w siatce. Pod koniec meczu "oko w oko" z Fabiańskim stanął Budny, ale tym razem górą był golkiper. Chwilę później sędzia odgwizdał koniec meczu, czym wywołał euforię w ekipie Foto-Higieny.

PIAST KARNIN - GORZÓW WIELKOPOLSKI: 22. Arkadiusz Fabiański - 2. Piotr Buda, 6. Michał Kożuchowski, 4. Adam Suchowera , 17. Dawid Śliwiński - 18. Marcin Kaczmarek (67' 3. Remigiusz Brzytwa), 5. Dawid Kucharski - 16. Łukasz Wawrzyniak (60' 9. Maarcin Awiżeń), 14. Michał Pakuła, 15. Adam Zdrojewski (46' 10. Karol Gardzielewicz ) - 8. Mateusz Konefał

FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ: 1. Marcin Mazur   - 7. Mieczysław Przytuła, 4. Dawid Pożarycki, 18. Jakub Kalinowski, 16 Piotr Stawowy - 5. Norbert Pierzga, 13. Grzegorz Dorobek (76' 6. Łukasz Kucyniak ) - 14. Jakub Polanowski (67' 3. Radosław Krzyśków), 15. Dominik Wejerowski, 8. Łukasz Orzechowski  (64' 2. Marcin Musiał) - 20., Michał Wróbel  (35' 11. Marek Budny )

ŻÓŁTA KARTKA: Łukasz Kucyniak (86, faul)

SĘDZIA GŁÓWNY: Łukasz Sobiło (DZPN Legnica)
SĘDZIOWIE LINIOWI: Marcin Nawracaj oraz Sławomir Cierlik (DZPN Legnica)

WIDZÓW: ok. 40