LECHIA - FOTO-HIGIENA: Wypowiedzi pomeczowe

Po zakończeniu spotkania 9. kolejki III ligi grupy III - Lechia Dzierżoniów - Foto-Higiena Błyskawica Gać o podsumowanie spotkania poprosiliśmy trenera Lechii - Zbigniewa Soczewskiego, zdobywcę bramki dla Foto-Higieny - Michała Gałaszewskiego oraz Filipa Barskiego, który do niedawna bronił barw Lechii. Zapraszamy do lektury!

Filip Barski, obrońca Foto-Higieny Błyskawicy Gać
- Chciałbym zacząć od tego, że miło było wrócić na stadion w Dzierżoniowie, spotkać się z kibicami, z którymi mam dobry kontakt, od których zawsze czułem wsparcie i przede wszystkim się szanowaliśmy, zagrać na boisku, które w każdym momencie jest super przygotowywane przez Rafała Majeckiego. Jedyny minus tej wizyty to postawa działaczy, którzy w ostatnim czasie nie zachowali się wobec mnie fair, mimo, że przez wiele lat występowałem z herbem Lechii na piersi i przez pewien okres z opaską kapitańską, oddając przy tym zdrowie jak między innymi w meczu derbowym z Bielawianką, grając z rozciętym łukiem brwiowym. Ale jak widać szybko się o takich rzeczach zapomina, nie patrząc na to, że Klub i jego historię tworzą ludzie. Jeśli chodzi o sam mecz to Lechia była lepsza i należy pogratulować zwycięstwa chłopakom, jeśli chodzi o naszą drużynę to był to nasz najsłabszy mecz w tym sezonie, byliśmy zupełnie inną drużyną, niż w poprzednich spotkaniach. Musimy przeanalizować to, co się wydarzyło w tych 90 minutach i w kolejnych spotkaniach grać o pełną pulę.

Michał Gałaszewski, strzelec bramki dla Foto-Higieny Błyskawicy Gać
- Zagraliśmy bardzo słabo na wszystkich pozycjach jedynym plusem jest postawa Marcina Gąsiorowskiego, bo dzięki niemu i jego fenomenalnymi interwencjami wynik mógł być dużo wyższy. Szkoda szybko straconych 2 bramek, bo po nich podcięło nam trochę skrzydła i później było trudno skoncentrować się na założeniach, bo chcieliśmy jak najszybciej strzelić kontaktowego gola, niestety naraziliśmy się na kolejnego straconego gola, a udało nam się odpowiedzieć jedynie jedną bramka, do końca rundy zostało jeszcze parę meczy i zrobimy wszystko by na koniec rundy poprawić swoje miejsce w tabeli jak i morale całego zespołu.

Zbigniew Soczewski, trener Lechii Dzierżoniów
- My w tym spotkaniu nie zagraliśmy pięknego meczu, ale chcieliśmy zdobyć trzy punkty, po ostatnich niepowodzeniach i każdy punkt jest dla nas bardzo ważny. Chcemy jak najlepiej zakończyć rundę jesienną, aby na spokojnie przygotować się do wiosny. Mamy ciężką sytuację jeżeli chodzi o punkty i kadrę, marzymy o punktach, a nie o tym żeby pięknie grać, choć na pewno chcielibyśmy. Dzisiaj pod względem fizycznym oraz woli walki wyglądaliśmy na pewno dużo lepiej niż Foto-Higiena.