Nieobecni na drugiej połowie

FOTO-HIGIENA II KORONA OSIEK - KS ŻÓRAWINA 1:5 (1:0)
BRAMKI: Łukasz Kucyniak 18 - Krzysztof Atraszkiewicz 59, Kamil Kaczmarek 72, 73, Jakub Stachowski 88, Jacek Imianowski 89

Zespół Jacka Zarównego, podejmował lidera IV grupy wrocławskiej A-klasy, po pierwszej połowie po przepięknym strzale Łukasza Kucyniaka, rezerwy Foto-Higieny niespodziewanie prowadzą. W drugiej połowie zespół z Osieku został zamknięty w swojej połowie i stracił aż 5 bramek, a mogłoby ich wpaść więcej, gdyby nie dobrze dysponowany w bramce Piotr Wojciechowski.

Przed meczem zdecydowanym faworytem był lider z Żórawiny, ale Korona pokazała ostatnio w Jordanowie Śląskim, że potrafi wygrać z wyżej notowanym rywalem. Jej piłkarze chcieli to także i tym razem potwierdzić.

Początkowo przeważali jednak goście. Już w pierwszej minucie zakotłowało się pod bramką Korony. Z bliska uderzył Krzysztof Atraszkiewicz, jednak pewną interwencją popisał się w bramce gospodarzy Piotr Wojciechowski. Potem Kamil Kaczmarek dośrodkował na pole karne do Atraszkiewicza, który z 16 metrów uderzył na bramkę, ale Wojciechowski znów obronił. W odpowiedzi Łukasz Kucyniak zaatakował prawą stroną, przerzucił piłkę do Łukasza Muszyńskiego, który jednak strzelił zbyt słabo, żeby zaskoczyć Cezarego Deryńskiego. W 18 minucie indywidualną akcję przeprowadził Kucyniak i popisał się pięknym strzałem z 20 metrów w "okienko" żórawińskiej bramki, po którym Korona prowadziła 1:0. Goście próbowali odrobić stratę, ale Jerzy Kruc uderzył z 25 metrów niecelnie, a przed końcem pierwszej połowy Atraszkiewicz przegrał pojedynek sam na sam z Piotrem Wojciechowskim.

Po przerwie początkowo niewiele się działo, ale w 58 minucie Przemysław Kiełcz ograł osieckich obrońców, przerzucił piłkę z prawego skrzydła na pole karne, a tam głową skierował ją do bramki Atraszkiewicz, wyrównując na 1:1.

W odpowiedzi Szymon Dymińczuk podał do Kucyniaka, który uderzył z ostrego kąta, ale wysoko nad bramkę. W 70 minucie Jacek Zarówny zacentrował do Mateusza Wojciechowskiego, który z bliska główkował, ale niecelnie. To się zemściło, gdy Kamil Kaczmarek uderzył z 25 metrów, a piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki Korony. Jej zawodnicy jeszcze nie otrząsnęli się z szoku, a już przegrywali 1:3. Łukasz Szadkowski wypuścił Kaczmarka w uliczkę, a ten pokonał Wojciechowskiego. Potem bramkarz rezerwy Foto-Higieny dwukrotnie powstrzymał Przemysława Kiełcza, strzelającego z 20 metrów i szarżującego na polu karnym. Pod koniec meczu goście dobili osieczan. Najpierw po strzale z dystansu Ryszarda Kiełcza piłkę trącił Jakub Stachowski, myląc golkipera Korony, a następnie grający trener żórawinian Jacek Imianowski, po podaniu od Ryszarda Kiełcza, wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Korony i ustalił wynik spotkania. Skuteczną grą i wysokim zwycięstwem goście w pełni potwierdzili, że nieprzypadkowo liderują i są coraz bliżsi awansu do klasy okręgowej.

FOTO-HIGIENA II KORONA OSIEK: 29. Piotr Wojciechowski - 7. Ryszard Łuczkiewicz , 17. Paweł Przytuła, 10. Jacek Zarówny, 6. Damian Dewerenda - 20. Mateusz Wojciechowski, 2. Jakub Zajączkowski - 3. Łukasz Kucyniak , 9. Łukasz Muszyński (75' 13., Maciej Niemczyński), 8. Szymon Dymińczuk (75' 15. Patryk Nazar) - 11. Mateusz Szeląg (75' 4. Szymon Góralski

KS ŻÓRAWINA: 1. Cezary Deryński - 2. Przemysław Lach, 10. Jerzy Kruc , 6. Jakub Stachowski  - 19. Daniel Drozd, 8. Łukasz Szadkowski, 14. Kamil Kaczmarek  , 16. Arkadiusz Targoni (13. Łukasz Lach), 11. Ryszard Kiełcz - 15. Przemysław Kiełcz, 9. Krzysztof Atraszkiewicz  (61' 4. Jacek Imianowski )

SĘDZIA GŁÓWNY: Marcin Tomalski (DZPN Wrocław)
SĘDZIOWIE LINIOWI: Konrad Zawadzki oraz Piotr Urycz (DZPN Wrocław)

WIDZÓW: ok. 70