Przegrana w przewadze

ILANKA RZEPIN - FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ 1:0 (0:0)
BRAMKA: Marcin Żeno 61

Podopieczni Krystiana Pikausa przegrali z beniaminkiem - Ilanką Rzepin, mimo iż przez ponad półgodziny grali w przewadze jednego zawodnika, stracili w tym czasie decydującą bramkę z kontry. W meczu groźnie wyglądającej kontuzji nabawił się Łukasz Orzechowski, ale po odwiedzeniu szpitala okazało się że to tylko mocne stłuczenie mięśnia. Następny mecz w sobotę 29 sierpnia, Foto-Higiena rozegra z Górnikiem Wałbrzych w Brzegu, przy ulicy Sportowej 1, z uwagi na trwający remont gackiej murawy. Początek meczu o godzinie 11:00.

Mecz od początku był bardzo szybki. Pierwszą groźną akcję stworzyli gospodarze, w 10 minucie - Dominik Skrzyński z prawego skrzydła zagrał piłkę na 16 metr do Mateusza Stefanowicza, ale jego strzał zablokowali defensorzy Foto-Higieny. Pięć minut później Bartosz Kasik ostro potraktował Łukasza Orzechowskiego, który został odwieziony karetką do szpitala, jednak jak się później okazało, było to tylko mocne stłuczenie mięśnia. W kolejnych akcjach strzały Dominika Wejerowskiego i Krystiana Koziny zza pola karnego obronił rzepiński golkiper. W 37 minucie z rzutu rożnego dośrodkowywał Andrzej Pawłowski, ale główkujący z 7 metrów Dawid Chanas posłał piłkę wysoko nad bramką. Pod koniec pierwszej połowy Skrzyński z prawego skrzydła zagrał na 6 metr do Chanasa, którego strzał świetną interwencją obronił Marcin Mazur.

W pierwszej akcji drugiej części meczu Ilanka była bliska zdobycia bramki, ale Paweł Sidorowicz, kończący szybką kontrę, nie trafił z 13 metrów. Chwilę później z rzutu wolnego podawał Pawłowski, a Kasik strzelił celnie do siatki. Okazało się jednak, iż pomagał sobie ręką, więc sędzia nie uznał tej bramki, a zawodnika miejscowych ukarał żółtą kartką, a po chwili pokazał mu czerwoną, bo to było drugie kartkowe przewinienie tego gracza. Dwie minuty później po ataku rywali Ilanka przeprowadziła składną kontrę. Piłka trafiła na prawe skrzydło do Stefanowicza, a ten natychmiast zagrał na pole karne, do nieobstawionego Marcina Żeno, który nie zmarnował sytuacji sam na sam z Marcinem Mazurem. Kwadrans przed końcem Piotr Stawowy dośrodkował na pole karne gospodarzy, piłkę próbował wybić jeden z obrońców gospodarzy i omal nie zaliczył samobója, trafiając z bliska w słupek. W następnej akcji Maciej Salak zagrał z prawego skrzydła do Michała Wróbla, którego uderzenie z linii pola karnego kapitalną interwencją obronił bramkarz gospodarzy. W doliczonym czasie zza szesnastki próbowali strzelać Dominik Wejerowski i Łukasz Kucyniak, ale bez powodzenia.

ILANKA RZEPIN: 23. Artur Tumaszyk - 20. Paweł Sidorowicz, 2. Marcin Adamczewski , 3. Rafał Ostrowski, 5. Dawid Chanas - 13. Dominik Skrżyński (62' 19. Michał Sucharek), 6. Bartosz Kasik , 21. Andrzej Pawłowski, 10. Mateusz Stefanowicz  - 11. Marcin Żeno (90' 14. Artur Popkowski). 9. Patryk Nowaczewski (62' 8. Mateusz Nowaczewski)

FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ: 1. Marcin Mazur  - 3. Wojciech Strójwąs, 4. Dawid Pożarycki, 7. Jakub Kalinowski , 16. Piotr Stawowy - 14. Grzegorz Dorobek, 15. Dominik Wejerowski - 6. Łukasz Kucyniak , 9. Maciej Salak , 8. Łukasz Orzechowski  (17' 13. Krystian Kozina (66' 10. Paweł Synowiec) - 20. Michał Wróbel

ŻÓŁTE KARTKI: Bartosz Kasik (15, faul; 58, zagranie piłki ręką), Mateusz Stefanowicz (74, faul) - Jakub Kalinowski (27, faul), Łukasz Kucyniak (28, krytyka orzeczeń sędziego), Maciej Salak (79, faul)

CZERWONA KARTKA: Bartosz Kasik (58, za drugą żółtą)

SĘDZIA GŁÓWNY: Jarosław Rynkiewicz (LZPN Zielona Góra)
SĘDZIOWIE LINIOWI: Kamil Michaluk oraz Piotr Karpiak (LZPN ZIelona Góra)

WIDZÓW: ok. 300