Wygrana w strugach deszczu

FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ - KARKONOSZE JELENIA GÓRA 3:2 (2:2)
BRAMKI: Dominik Wejerowski 17, Grzegorz Dorobek 29, Marcin Mazur 68 (k) - Maciej Firlej 22 (k). Łukasz Kusiak 24

Podopieczni Marcina Dymkowskiego po bardzo dobrym rozgrywanym w czasie padającego deszczu spotkaniu z Karkonoszami Jelenia Góra wygrywają. Wynik spotkania otworzył Dominik Wejerowski, następnie dwie bramki w ciągu dwóch minut Macieja Firleja oraz Łukasza Kusiaka, Następnie Grzegorz Dorobek wyrównał stan meczu. W drugiej połowie gola na wagę trzech punktów z rzutu karnego zdobył Marcin Mazur. Za tydzień w sobotę 16 kwietnia, o godzinie 15.00 zagramy ligowe spotkanie w pod gorzowskim Karninie z tamtejszym Piastem.

Piłka nożna III liga Spotkanie Foto-Higieny z Karkonoszami odbywało się przy mocno padającym deszczu, który rozmoczył murawę i przeszkadzał zawodnikom. Nie przeszkodził tylko w zdobywaniu bramek, których zobaczyliśmy aż pięć. W spotkaniu kilka kontrowersyjnych decyzji podjął sędzia Przemysław Tyrka.

W jesiennym spotkaniu w Jeleniej Górze, do 75 minuty przeważali piłkarze Foto-Higieny, wtedy na boisko wszedł Łukasz Kowalski, który najpierw asystował przy bramce na 1:2, a pod koniec meczu wywalczył rzut karny, który wykorzystał i gacka drużyna musiała podzielić się punktami z rywalem.

W 3 minucie Krzysztof Pieśkiewicz posłał piłkę zza pola karnego nad bramką. Chwilę później pod polem karnym gości, Michał Strójwąs został uderzony przez Tobiasza Kuźniewskiego, sędzia stwierdził że było to przypadkowe stracie i nakazał grać dalej. Chwilę później Maciej Firlej wykonywał rzut wolny na 25 metrze od bramki Foto-Higieny, jego strzał jednak powędrował wysoko nad bramką. W następnej akcji Łukasz Kusiak uderzył silnie po ziemi z 25 metrów jednak Marcin Mazur pewnie obronił. W 17 minucie Piotr Stawowy rozegrał piłkę z Łukaszem Orzechowskim po czym podał w pole karne do Dominika Wejerowskiego, którego strzał został zablokowany, piłkę otrzymał Grzegorz Dorobek, który uderzył silnie po ziemi, a futbolówka po nodze rywala trafiła na 5 metr do Wejerowskiego, który uderzył po ziemi, piłka po odbiciu od słupka wpadła do bramki. Cztery minuty później strzał Radosława Sareło ręką według arbitra zablokował Jakub Kalinowski i arbiter wskazał na "wapno", do piłki podszedł Maciej Firlej, który wyrównał stan meczu pewnym strzałem. 120 sekund później Łukasz Kusiak z 30 metrów wpakował piłkę do bramki za kołnierz Mazura. Pięć minut później Wejerowski, krótko rozegrał rzut rożny z Polanowskim, po czym Dominik dośrodkował w pole karne, gdzie na 5 metrze najwyżej do piłki wyskoczył Dorobek i skierował piłkę do bramki.W kolejnej akcji Łukasz Orzechowski uderzył zza pola karnego, jednak niecelnie.

Na początku drugiej połowy Dorobek zagrał przekątną piłkę do Orzechowskiego, który w sytuacji sam na sam z Dubielem z ostrego kąta uderzył obok bramki. W następnej akcji Wejerowski uderzył po ziemi z 20 metrów, ale piłka minimalnie przeszła obok słupka bramki. W 60 minucie piłkę w polu karnym zagrał zawodnik Karkonoszy, jednak sędzia nie widział zagrania ręką i graliśmy dalej. W 67 minucie Orzechowski zagrał na lewym skrzydle piłkę do Piotra Stawowego do którego wślizgiem starał się zablokować Marek Wawrzyniak, jednak nasz doświadczony boczny obrońca zagrał wprost w rękę rywala i sędzia odgwizdał rzut karny. Do wykonania go podbiegł Marcin Mazur i jak to było w poprzednim sezonie spokojnie skierował piłkę do bramki. W 83 minucie piłkę z lewego skrzydła zacentrował Wejerowski wprost na Marka Budnego, który z 7 metrów uderzył w interweniującego Michała Dubiela. Pod koniec meczu Marcin Musiał uderzył zza pola karnego, ale poza słupek. Do końca spotkania goście starali się doprowadzić do remisu, ale nie udało im się to i Foto-Higiena mogła cieszyć się z ważnych trzech punktów.

FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ: 1. Marcin Mazur   - 3. Wojciech Strójwąs (40' 7. Mieczysław Przytuła), 4. Dawid Pożarycki, 8. Jakub Kalinowski , 16. Piotr Stawowy - 13. Grzegorz Dorobek  (82' 11. Marek Budny), 5. Norbert Pierzga - 14. Jakub Polanowski (67' 2. Marcin Musiał), 15. Dominik Wejerowski , 8. Łukasz Orzechowski   (74' 9. Maciej Salak ) - 20. Michał Wróbel

KARKONOSZE JELENIA GÓRA: 1. Michał Dubiel - 7. Radosław Sareło , 2. Tobiasz Kuźniewski, 3. Marek Wawrzyniak  , 4. Tomasz Palimąka  - 11. Marcin Kraśnicki (65' 10. Łukasz Kowalski),  5. Jacek Bochnia, 14. Bartosz Poszelężny, 17. Łukasz Kusiak  (75' 6. Michał Szramowiat), 9. Maciej Firlej , 8. Krzysztof Pieśkiewicz

ŻÓŁTE KARTKI: Marek Wawrzyniak (35, niesportowe zachowanie), Jakub Kalinowski (40, niesportowe zachowanie), Tomasz Palimąka (40, niesportowe zachowanie), Radosław Sareło (68, niesportowe zachowanie), Łukasz Orzechowski (68, niesportowe zachowanie), Maciej Salak (90, faul)

SĘDZIA GŁÓWNY: Przemysław Tyrka (LZPN Gorzów Wielkopolski)
SĘDZIOWIE LINIOWI: Tomasz Grochała oraz Rafał Lewandowski (LZPN Gorzów Wielkopolski)

WIDZÓW: ok. 50