Z Orkanem na remis

ORKAN SZCZEDRZYKOWICE - FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ 0:0

Podopieczni Marcina Dymkowskiego bezbramkowo zremisowali z IV-ligowym Orkanem Szczedrzykowice. Mecz od początku był wyrównany. Obie ekipy nie zaprezentowały najwyższego poziomu, i cały mecz był dość nieciekawy. Następny sparing nasza drużyna rozegra w sobotę 13 lutego o godzinie 14:00, na sztucznej nawierzchni w Siechnicy z Czarnymi Jelcz-Laskowice. Zapraszamy!

Spotkanie z Orkanem Szczedrzykowice, który po rundzie jesiennej jest trzecią drużyną w IV lidze dolnośląskiej, było wyrównane, ale i nieciekawe. Zawodników z Gaci usprawiedliwia jednak to, że w czwartek rozegrali wymagający sporego wysiłku sparing we Wrocławiu ze Śląskiem. W 15 minucie zawodnik Orkana mocno strzelił zza pola karnego i futbolówka ugrzęzła w siatce - tyle, że nie bramkowej, lecz tej stanowiącej główny element piłkochwytów. W odpowiedzi Jakub Polanowski dośrodkował z lewego skrzydła do Rafała Kohuta, ale napastnika Foto-Higieny uprzedził stoper rywali. Z kolei z 20 metrów strzelił mocno zawodnik Szczedrzykowic, ale udaną interwencją popisał się młody bramkarz Foto-Higieny, Piotr Wojciechowski, który potem obronił także drugi bardzo groźny strzał, oddany również z dalszej odległości. W 35 minucie Maciej Salak zacentrował na pole karne, ale Grzegorz Dorobek główkował z 10 metrów ponad bramkę.

W drugiej połowie było jeszcze więcej chaotycznej i niedokładnej gry. W 69 minucie Marek Budny znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali, ale przegrał ten pojedynek. W końcowej fazie meczu Paweł Synowiec dośrodkował z lewego skrzydła na pole karne, do Rafała Kohuta, ten jednak nie sięgnął piłki. W efekcie mecz zakończył się nikogo nie krzywdzącym bezbramkowym remisem.

Foto-Higiena w I połowie: Wojciechowski - Stawowy, Smoliński, Krzyśków, M.Przytuła - Dorobek, Pierzga - Kucyniak, Salak, Polanowski – Kohut.

Foto-Higiena w II połowie: Wolfinger - Stawowy (55 Pożarycki), Skorłutowski, Smoliński, M.Przytuła (55 Strójwąs) - Dorobek (55 Synowiec), Pierzga (55 Orzechowski) - Wróbel, Salak (55 Wejerowski), Budny - Kohut.