Ze Świtezią na remis

FOTO-HIGIENA II KORONA OSIEK - ŚWITEŹ WIĄZÓW 2:2 (1:1)
BRAMKI: Tomasz Czyżak 2, Paweł Albert 54 - Sebastian Kornaga 8, Artur Dewerenda 63

Podopieczni Jacka Zarównego zremisowali w rozegranym awansem spotkaniu ze Świtezią Wiązów, mimo dwukrotnego prowadzenie rywale potrafili zremisować spotkanie. Już w drugiej minucie bramkę zdobył nowo-pozyskany Tomasz Czyżak, goście szybko wyrównali na sprawą Sebastiana Kornagi, zaś w drugiej połowie Paweł Albert znów dał prowadzenie, ale po jedenastu minutach Artur Dewerenda doprowadził ponownie do wyrównania. Już za tydzień w niedzielę 6 listopada, w Kuropatniku zagramy z Gromnikiem. Początek spotkania o godzinie 14:00.

Zgromadzeni kibice dobrze nie zasiedli na ławkach boiska w Osieku, a już padła bramka. W drugiej minucie Bartosz Woźniak uderzył z 20 metrów, piłkę odbił przed siebie Karol Trzynoga, dopadł do niej niepilnowany Tomasz Czyżak, który płaskim uderzeniem przy słupku dał prowadzenie swojej drużynie. Chwilę później goście zaatakowali pierwszy raz, Tomasz Łach zagrał przekątną piłkę do Sebastiana Kornagi, który z 16 metrów uderzył tuż obok bramki Piotra Wojciechowskiego. W 8 minucie ten sam zawodnik zdecydował się na indywidualną akcję lewym skrzydłem, którą zakończył strzałem z ostrego kąta, a piłka po rykoszecie zmyliła golkipera Osieku i zatrzepotała w bramce. W 16 minucie Łach dośrodkował z lewego skrzydła w pole karne, gdzie Artur Dewerenda uprzedził wychodzącego z bramki Piotra Wojciechowskiego, ale piłka poszybowała nad bramką. Pięć minut później Ryszard Łuczkiewicz z prawego skrzydła zagrał w pole karne do Mateusza Wojciechowskiego, który zauważył przed polem karnym Wożniaka, podał do niego, ale jego silny strzał pewnie obronił Trzynoga. Chwilę później z lewego strony na bramkę uderzył Sylwester Czerniejewski, ale jego strzał zatrzymał się na poprzeczce bramki Świtezi. Chwilę później Woźniak zagrał do Przytuły, który zza pola karnego uderzył prosto w interweniującego Trzynogę. W 30 minucie Czerniejewski z lewego skrzydła zagrał w pole karne do Woźniaka, który z bliskiej odległości i ostrego kąta uderzył tylko w boczną siatkę. Cztery minuty później goście znów zaatakowali, Patryk Kendzierski zagrał za obronę do Macieja Zarównego, który uderzył poza słupek. Chwilę później Czerniejewski zagrał wo Mateusza Wojciechowskiego, który odegrał piłkę Łukaszowi Hawryło, ale jego strzał z 11 metrów obronił golkiper Świtezi. W 41 minucie Łuczkiewicz dośrodkował z rzutu rożnego na 6 metr do niepilnowanego Damiana Dewerendy, ale ten głową skierował piłkę prosto w Trzynogę. W doliczonym czasie pierwszej połowy wbiegający w pole karne Tomasz Łach został zatrzymany przez Piotra Wojciechowskiego.

Druga połowa był znaczniej słabsza od tej pierwszej. W 54 minucie Mateusz Wojciechowski zagrał za obronę do Pawła Alberta, który przelobował wychodzącego z bramki golkipera i ponownie Foto-Higiena II prowadziła. Po dziewięciu minutach znów był remis, Kornaga zagrał za obronę do Artura Dewerendy, który znalazł się "sam na sam" z Piotrem Wojciechowskim, który nie chcąc go sfaulować odpuścił atak na jego nogi, a ten minął go i uderzeniem do pustej bramki ustalił wynik spotkania na 2:2. W 70 minucie Mateusz Wojciechowski zagrał do Łukasza Muszyńskiego, który z 16 metrów obił poprzeczkę bramki Świtezi.

FOTO-HIGIENA II KORONA OSIEK: 29. Piotr Wojciechowski - 7. Ryszard Łuczkiewicz, 6. Damian Dewerenda, 3. Łukasz Hawryło, 8. Damian Popiołek - 5. Mateusz Wojciechowski , 10. Paweł Albert  - 14. Sylwester Czerniejewski, 11. Bartosz Woźniak, 17. Paweł Przytuła - 4. Tomasz Czyżak   (46' 9. Łukasz Muszyński)

ŚWITEŹ WIĄZÓW: 1. Karol Trzynoga - 5. Kamil Kozina, 82. Łukasz Zawisza (67' 3. Maciej Schmidt), 20. Zbigniew Kokorudz  , 18. Aleksander Szafrański - 11. Tomasz Łach (56' 12. Kamil Zawisza), 17. Artur Dewerenda  - 7. Patryk Kendzierski, 16. Maciej Zarówny (82' 15. Tomasz Wróblewski), 10. Paweł Kowalski (40' 9. Dariusz Buszta) - 13. Sebastian Kornaga

ŻÓŁTE KARTKI: Tomasz Czyżak (43, faul), Zbigniew Kokorudz (62, zagranie piłki ręka), Sebastian Kornaga (89, niesportowe zachowanie)

SĘDZIA GŁÓWNY: Marcin Polański (DZPN Wrocław)
SĘDZIOWIE LINIOWI: Andrzej Janikowski oraz Szymon Płaszczyk (DZPN Wrocław)

WIDZÓW: ok. 60